AktualnościRozpoczęły się nagrania nowej płyty zespołu.
Nowy program koncertowy Matragony p.t. ANARTI promuje najnowszy,
wyczekiwany teledysk

Zespół przygotowuje się do najnowszego projektu koncertowego "ANARTI".Otwarte Warsztaty Artystyczne pod Matragoną (2014)


- Zapraszamy na wakacyjne Otwarte Warsztaty Artystyczne pod Matragoną w dn. 6-13 sierpnia >>Warsztaty <<


- UWAGA! Płyta (EP) "Balnicki Księżyc" została wznowiona.


Możliwa do nabycia w sprzedaży wysyłkowej/patrz: Kup płytę/.


Warsztaty artystyczne pod Matragoną


ZAPRASZAMY LATEM NA OTWARTE WARSZTATY ARTYSTYCZNE POD MATRAGONĄ W DN. 6-13 SIERPNIA 2014 W BALNICY. Wiele nowych form i atrakcji /śledź na bieżąco na Facebooku/!


Reedycja płyty


JUŻ OD 20 CZERWCA DOSTĘPNA BĘDZIE REEDYCJA OSTATNIEJ EP-ki "BALNICKI KSIĘŻYC". Można ją będzie nabyć zamawiając przez tę stronę /koszt: 15 zł + przesyłka/.Warsztaty artystyczne pod Matragoną


W bieżącym roku nasze wakacyjne warsztaty artystyczne pod Matragoną musimy odwołać. Przepraszamy. Wszystkich rozczarowanych zapraszamy jednak na spotkanie pod naszą górą /rekreacyjnie, niezobowiązująco/ w dn. 1-4 sierpnia. Trzeba się jednak bardzo pospieszyć - szczegóły rezerwacji u Daniela 669696099 lub na skrzynkę mailową Matragony.


Nowa płyta


Jest nowa płyta! /patrz: Płyty i recenzje/. Można ją zamawiać przez tę stronę /patrz: KUP PŁYTĘ/.


Warsztaty artystyczne pod Matragoną


Zapraszamy 4-11 sierpnia 2012 pod Matragonę na warsztaty artystyczne.


Sesja nagraniowa z SDM „Maszeruj z Chamem”


Latem 2010 muzycy Matragony : Maciek H., Konrad O., Wojtek Lubertowicz uczestniczyli w sesji nagraniowej nowej płyty SDM „Maszeruj z Chamem” w studio radia Olsztyn, nagrywając utwór Jagodowe Wgórze. Premiera płyty 6 września 2011.


”Tworzyć z naturą” Bieszczady 2011


Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury podjęła z realizację projektu ”Tworzyć z naturą” Bieszczady 2011r., , którego celem jest wypromowanie 12 regionalnych, bieszczadzkich artystów na arenie międzynarodowej, ukazując w ten sposób Bieszczady jako region z ogromnym potencjałem kulturotwórczym. W tym celu stworzona została wystawa pt. Tworzyć z naturą” („Create with nature”) Artyści wybrani zostali po 3 z dziedziny: malarstwa, rzeźby, rękodzieła i muzyki. Matragona została wyłoniona w dziale muzyka. Oficjalny pokaz tej wystawy, który jest istotą projektu odbędzie się w Brukseli na przełomie wrzesień/październik., nagrywając utwór Jagodowe Wgórze. Premiera płyty 6 września 2011.


Spektakl teatru De-Novo- „Księga Raju”


Od 28 lipca 2011 warsztaty muzyków Matragony i przyjaciół w Balnicy pod Matragoną, których celem jest stworzenie oprawy muzycznej spektaklu teatralnego. Zakończą się 6 i 7 sierpnia spektaklem teatru De-Novo- „Księga Raju” – plener/stacja kolejki/ Dynów


Warsztaty artystyczne pod Matragoną


0d 7 sierpnia 2011 rozpoczną się tradycyjnie tygodniowe, otwarte warsztaty artystyczne pod Matragoną dla zainteresowanych przyjaciół /nie tylko muzyków/.
Zgłoszenia - warsztaty.balnica@gmail.com


Nowy składAleksandra Bodziak - gitara /debiut w składzie/
Malwina Zych - Oklejewicz - śpiew, harfa gotycka, lira korbowa
Grażyna Chomiszczak - altówka, skrzypce, gusle
Dominika Witowicz - skrzypce /debiut w składzie/
Jakub Kowalewicz - bas, charango /debiut w składzie/
Wojciech Sokołowski - bębny, dzwonki, percussions
Jacek Dusznik - tabla, darabuka, marimbula
Konrad Oklejewicz - flety
Maciej Harna - oud, sitar, rawap, ukulele
gościnnie:
Rafał Pałacki - akordeon


Zgrupowanie


Muzyczne zgrupowanie zespołu 28-31 lipca,b.r., schronisko na Jaworzcu.


Warsztaty pod Matragoną


Tegoroczne otwarte MUZYCZNE WARSZTATY POD GÓRA MATRAGONA odbędą się 2- 8 sierpnia 2010 ! Szczegóły u Daniela /patrz: Kontakt


Wojtek


Do składu dołączył WOJTEK SOKOŁOWSKI (udu, darabuka, instrumenty perkusyjne) debiutując w pazdzierniku 2009 na koncercie w Bielsku-Białej.


WARSZTATY 2009


Tegoroczne WARSZTATY pod Matragoną odbędą się 2 - 9 sierpnia 2009 r. Lista uczestników jest już kompletna.


Film z warsztatów


UCZESTNICY WARSZTATÓW! Tu do pobrania krótki filmik z tegorocznych warsztatów w Balnicy: http://www.sendspace.pl/file/osLeJR26/


Nagrania


W dn. 26-28 września 2008 nagrywamy w studio w W-wie materiał na nową płytę.


Warsztatowicze


Warsztatowicze, instrumenty przez Was oczekiwane zostały zamówione. Prosimy o cierpliwość!


WARSZTATY 2008


zapisy na warsztaty artystyczne tylko do 18 lipca - patrz: WARSZTATY


Matragona w programie Pawła Steczkowskiego


Matragona w programie Pawła Steczkowskiego "Podróż do ¼ródeł pasji" - 1.01.2008 TVP Rzeszów, godz. 22.00


Polskie Radio Program III nadało


Polskie Radio Program III nadało 12 listopada reportaż Janusza Deblessema z warsztatów w Balnicy "Księżyc nad Matragoną". Reportaż jest dostępny na stronie Festiwalu "Bieszczadzkie Anioły" - www.bieszczadzkieanioly.art.pl


MATRAGONA poszukuje


MATRAGONA poszukuje s k r z y p k a do stałej współpracy (stacjonarnie, Sanok lub okolice).


strona


Powoli, systematycznie uaktualnia się nasza strona www. Cierpliwości i troski wymagają zwłaszcza materiały do oglądania i słuchania.;)


...i znów zmiana


I znów zmiana ! Nasza skrzypaczka Edyta, wspólnym koncertem w Krakowie 1 pazdziernika zainaugurowała swój pierwszy rok akademicki i tym samym przerwę w dalszej współpracy z Matragoną.


warsztaty odbyły się
Orkiestra Jednej Góry MATRAGONA
Towarzystwo Artystyczno-Edukacyjne „AURA ART”
zaprasza naWARSZTATY ARTYSTYCZNE
KSIĘŻYC NAD MATRAGONĄ

pod górą Matragoną
w dn. 9-15 sierpnia b.r. w Balnicy


„Widziałem jak moc muzyki działała cuda, ale tylko w warunkach kongenialnych, z piątką, szóstką ludzi przy świetle księżyca, zmierzchu lub wschodzie słońca. Wydaje się, że natura doskonali muzykę, współdziałają ze sobą, ponieważ tworzą jedno.” P.M.Hamel

Warsztaty o charakterze twórczych działań muzycznych, z elementami teatru i tańca, za cel będą miały przygotowanie plenerowego, nocnego spektaklu muzyki, tańca, animacji i świateł... „Księżyc nad Matragoną”, który będzie przedstawiony w ramach Festiwalu Sztuk Różnych „Bieszczadzkie Anioły” na leśnej scenie, wieczorem dn. 15 sierpnia

przyjazna, twórcza atmosfera, instrumenty z dalekich wysp i własnej konstrukcji uczestników, baśniowa aura muzyki i teatru w migotliwym świetle ognia,magiczne i urokliwe miejsce w środku bieszczadzkiej puszczy, dzwięki muzyki zmieszane z odgłosami lasu – ptaków, świerszczy, wilków, wyprawy w góry, ogniska, wodny teatr dzwięku i inne niespodzianki... DLA POSZUKUJACYCH, OTWARTYCH, WRAŻLIWYCH, DLA MARZYCIELI !

... i warsztaty się odbyły. Uczestniczyło w nich w sumie 22 osoby z różnych stron Polski, w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i okresach żerowania. Było nocne granie w lesie, wieczorny hydroteatr u bobrów, opowieści Wojtka o niedzwiedziach-tubylcach, wyprawa na Słowację, wegetarianski bigos Stefana ale i mistrzowskie wyczyny naszych warsztatowych kucharzy, intensywne próby /zwłaszcza tancerzy i bębniarzy/ kąpiele w lodowatej Solince i inne atrakcje, a na końcu spektakl. Dziesiątki lampionów, pochodnie, dzwięki czuryng, fletów i harfy, tubafonu, anklungów, mis, ksylofonów balijskich, bębnów i didjeridoo, taniec, światła płomieni, cienie kajunu, efekty pirotechniczne... Przybyło wielu słuchaczy. Dzwięk został nagrany przez PR III Polskiego Radia. Niedługo na naszej stronie będą i zdjęcia.