AktualnościOt, warte... pod górą Matragoną !Otwarte Warsztaty Artystyczne pod Matragoną


W dniach 29 lipca - 5 sierpnia 2022 r. w Balnicy (w Bieszczadach Zach.) organizujemy warsztaty artystyczne dla zainteresowanych wspólnym tworzeniem niebanalnej muzyki w niezwykłym otoczeniu dzikiej przyrody. W programie m.in. budowanie małych instrumentów tradycyjnych, „słuchanie świata”, improwizacja grupowa, nauka gry, etniczne instrumenty, tradycyjne techniki plastyczne, kultura i przyroda Karpat, wieczorne spektakle, koncerty, ogniska, wyprawy w góry. Warsztaty poprowadzą znakomici muzycy z kręgu Orkiestry Jednej Góry Matragona i inni zaproszeni artyści. Zapraszamy uczestników od lat 15, przygotowanie muzyczne nie jest wymagane. Ilość miejsc ograniczona, cena przystępna.
Zgloszenia i info : otwarte.matragona@op.pl tel. 509311094
Fundacja na Rzecz Kultury WALIZKA i Orkiestra Jednej Góry Matragona


Warsztaty uzyskały dofinansowanie w ramach projektu „Interwencje” Narodowego Centrum Kultury 2022.

W dniach 21-26 sierpnia w Balnicy (w Bieszczadach Zach.) w tym roku (2018) organizujemy warsztaty artystyczne dla zainteresowanych wspólnym tworzeniem niebanalnej muzyki w niezwykłym otoczeniu dzikiej przyrody. Mile widziana MŁODZIEŻ I DOROŚLI. W programie: budowanie małych instrumentów, improwizacja grupowa, warsztat filmowy, wieczorne spektakle, koncerty, ogniska, wyprawy w góry. Warsztaty prowadzą znakomici muzycy z kręgu Orkiestry Jednej Góry Matragona i inni zaproszeni artysci. Wiek uczestników od lat 15, żadne przygotowanie muzyczne nie jest wymagane (ale nie zabronione!). Ilość miejsc ograniczona.

Pytania i zgłoszenia:

ojgmatragona@gmail.pl tel. 509 311 094Z początkiem 2018 roku ukazała się reedycja płyty "Trans Silvaticus" z nowym masteringiem.„MATRAGONA - POWRÓT DO ŹRÓDEŁ” - projekt stypendialny Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.W ramach tego projektu planowane są warsztaty muzyczne i główny Koncert Jubileuszowy m.in. z nową muzyką i udziałem uczestników warsztatów. Matragonie jesienią 2017 mija 25 lat działalności! Jubileuszowy koncert zaplanowany jest na 10 grudnia. Zapraszamy!Najnowszy album płytowy „ANARTI” w przygotowaniu. Kończymy nagrania.
Rozpoczęły się nagrania nowej płyty zespołu.
Nowy program koncertowy Matragony p.t. ANARTI promuje najnowszy,
wyczekiwany teledysk

Zespół przygotowuje się do najnowszego projektu koncertowego "ANARTI".Otwarte Warsztaty Artystyczne pod Matragoną (2014)


- Zapraszamy na wakacyjne Otwarte Warsztaty Artystyczne pod Matragoną w dn. 6-13 sierpnia >>Warsztaty <<


- UWAGA! Płyta (EP) "Balnicki Księżyc" została wznowiona.


Możliwa do nabycia w sprzedaży wysyłkowej/patrz: Kup płytę/.


Warsztaty artystyczne pod Matragoną


ZAPRASZAMY LATEM NA OTWARTE WARSZTATY ARTYSTYCZNE POD MATRAGONĄ W DN. 6-13 SIERPNIA 2014 W BALNICY. Wiele nowych form i atrakcji /śledź na bieżąco na Facebooku/!


Reedycja płyty


JUŻ OD 20 CZERWCA DOSTĘPNA BĘDZIE REEDYCJA OSTATNIEJ EP-ki "BALNICKI KSIĘŻYC". Można ją będzie nabyć zamawiając przez tę stronę /koszt: 15 zł + przesyłka/.Warsztaty artystyczne pod Matragoną


W bieżącym roku nasze wakacyjne warsztaty artystyczne pod Matragoną musimy odwołać. Przepraszamy. Wszystkich rozczarowanych zapraszamy jednak na spotkanie pod naszą górą /rekreacyjnie, niezobowiązująco/ w dn. 1-4 sierpnia. Trzeba się jednak bardzo pospieszyć - szczegóły rezerwacji u Daniela 669696099 lub na skrzynkę mailową Matragony.


Nowa płyta


Jest nowa płyta! /patrz: Płyty i recenzje/. Można ją zamawiać przez tę stronę /patrz: KUP PŁYTĘ/.


Warsztaty artystyczne pod Matragoną


Zapraszamy 4-11 sierpnia 2012 pod Matragonę na warsztaty artystyczne.


Sesja nagraniowa z SDM „Maszeruj z Chamem”


Latem 2010 muzycy Matragony : Maciek H., Konrad O., Wojtek Lubertowicz uczestniczyli w sesji nagraniowej nowej płyty SDM „Maszeruj z Chamem” w studio radia Olsztyn, nagrywając utwór Jagodowe Wgórze. Premiera płyty 6 września 2011.


”Tworzyć z naturą” Bieszczady 2011


Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury podjęła z realizację projektu ”Tworzyć z naturą” Bieszczady 2011r., , którego celem jest wypromowanie 12 regionalnych, bieszczadzkich artystów na arenie międzynarodowej, ukazując w ten sposób Bieszczady jako region z ogromnym potencjałem kulturotwórczym. W tym celu stworzona została wystawa pt. Tworzyć z naturą” („Create with nature”) Artyści wybrani zostali po 3 z dziedziny: malarstwa, rzeźby, rękodzieła i muzyki. Matragona została wyłoniona w dziale muzyka. Oficjalny pokaz tej wystawy, który jest istotą projektu odbędzie się w Brukseli na przełomie wrzesień/październik., nagrywając utwór Jagodowe Wgórze. Premiera płyty 6 września 2011.


Spektakl teatru De-Novo- „Księga Raju”


Od 28 lipca 2011 warsztaty muzyków Matragony i przyjaciół w Balnicy pod Matragoną, których celem jest stworzenie oprawy muzycznej spektaklu teatralnego. Zakończą się 6 i 7 sierpnia spektaklem teatru De-Novo- „Księga Raju” – plener/stacja kolejki/ Dynów


Warsztaty artystyczne pod Matragoną


0d 7 sierpnia 2011 rozpoczną się tradycyjnie tygodniowe, otwarte warsztaty artystyczne pod Matragoną dla zainteresowanych przyjaciół /nie tylko muzyków/.
Zgłoszenia - warsztaty.balnica@gmail.com


Nowy składAleksandra Bodziak - gitara /debiut w składzie/
Malwina Zych - Oklejewicz - śpiew, harfa gotycka, lira korbowa
Grażyna Chomiszczak - altówka, skrzypce, gusle
Dominika Witowicz - skrzypce /debiut w składzie/
Jakub Kowalewicz - bas, charango /debiut w składzie/
Wojciech Sokołowski - bębny, dzwonki, percussions
Jacek Dusznik - tabla, darabuka, marimbula
Konrad Oklejewicz - flety
Maciej Harna - oud, sitar, rawap, ukulele
gościnnie:
Rafał Pałacki - akordeon


Zgrupowanie


Muzyczne zgrupowanie zespołu 28-31 lipca,b.r., schronisko na Jaworzcu.


Warsztaty pod Matragoną


Tegoroczne otwarte MUZYCZNE WARSZTATY POD GÓRA MATRAGONA odbędą się 2- 8 sierpnia 2010 ! Szczegóły u Daniela /patrz: Kontakt


Wojtek


Do składu dołączył WOJTEK SOKOŁOWSKI (udu, darabuka, instrumenty perkusyjne) debiutując w pazdzierniku 2009 na koncercie w Bielsku-Białej.


WARSZTATY 2009


Tegoroczne WARSZTATY pod Matragoną odbędą się 2 - 9 sierpnia 2009 r. Lista uczestników jest już kompletna.


Film z warsztatów


UCZESTNICY WARSZTATÓW! Tu do pobrania krótki filmik z tegorocznych warsztatów w Balnicy: http://www.sendspace.pl/file/osLeJR26/


Nagrania


W dn. 26-28 września 2008 nagrywamy w studio w W-wie materiał na nową płytę.


Warsztatowicze


Warsztatowicze, instrumenty przez Was oczekiwane zostały zamówione. Prosimy o cierpliwość!


WARSZTATY 2008


zapisy na warsztaty artystyczne tylko do 18 lipca - patrz: WARSZTATY


Matragona w programie Pawła Steczkowskiego


Matragona w programie Pawła Steczkowskiego "Podróż do ¼ródeł pasji" - 1.01.2008 TVP Rzeszów, godz. 22.00


Polskie Radio Program III nadało


Polskie Radio Program III nadało 12 listopada reportaż Janusza Deblessema z warsztatów w Balnicy "Księżyc nad Matragoną". Reportaż jest dostępny na stronie Festiwalu "Bieszczadzkie Anioły" - www.bieszczadzkieanioly.art.pl


MATRAGONA poszukuje


MATRAGONA poszukuje s k r z y p k a do stałej współpracy (stacjonarnie, Sanok lub okolice).


strona


Powoli, systematycznie uaktualnia się nasza strona www. Cierpliwości i troski wymagają zwłaszcza materiały do oglądania i słuchania.;)


...i znów zmiana


I znów zmiana ! Nasza skrzypaczka Edyta, wspólnym koncertem w Krakowie 1 pazdziernika zainaugurowała swój pierwszy rok akademicki i tym samym przerwę w dalszej współpracy z Matragoną.


warsztaty odbyły się
Orkiestra Jednej Góry MATRAGONA
Towarzystwo Artystyczno-Edukacyjne „AURA ART”
zaprasza naWARSZTATY ARTYSTYCZNE
KSIĘŻYC NAD MATRAGONĄ

pod górą Matragoną
w dn. 9-15 sierpnia b.r. w Balnicy


„Widziałem jak moc muzyki działała cuda, ale tylko w warunkach kongenialnych, z piątką, szóstką ludzi przy świetle księżyca, zmierzchu lub wschodzie słońca. Wydaje się, że natura doskonali muzykę, współdziałają ze sobą, ponieważ tworzą jedno.” P.M.Hamel

Warsztaty o charakterze twórczych działań muzycznych, z elementami teatru i tańca, za cel będą miały przygotowanie plenerowego, nocnego spektaklu muzyki, tańca, animacji i świateł... „Księżyc nad Matragoną”, który będzie przedstawiony w ramach Festiwalu Sztuk Różnych „Bieszczadzkie Anioły” na leśnej scenie, wieczorem dn. 15 sierpnia

przyjazna, twórcza atmosfera, instrumenty z dalekich wysp i własnej konstrukcji uczestników, baśniowa aura muzyki i teatru w migotliwym świetle ognia,magiczne i urokliwe miejsce w środku bieszczadzkiej puszczy, dzwięki muzyki zmieszane z odgłosami lasu – ptaków, świerszczy, wilków, wyprawy w góry, ogniska, wodny teatr dzwięku i inne niespodzianki... DLA POSZUKUJACYCH, OTWARTYCH, WRAŻLIWYCH, DLA MARZYCIELI !

... i warsztaty się odbyły. Uczestniczyło w nich w sumie 22 osoby z różnych stron Polski, w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i okresach żerowania. Było nocne granie w lesie, wieczorny hydroteatr u bobrów, opowieści Wojtka o niedzwiedziach-tubylcach, wyprawa na Słowację, wegetarianski bigos Stefana ale i mistrzowskie wyczyny naszych warsztatowych kucharzy, intensywne próby /zwłaszcza tancerzy i bębniarzy/ kąpiele w lodowatej Solince i inne atrakcje, a na końcu spektakl. Dziesiątki lampionów, pochodnie, dzwięki czuryng, fletów i harfy, tubafonu, anklungów, mis, ksylofonów balijskich, bębnów i didjeridoo, taniec, światła płomieni, cienie kajunu, efekty pirotechniczne... Przybyło wielu słuchaczy. Dzwięk został nagrany przez PR III Polskiego Radia. Niedługo na naszej stronie będą i zdjęcia.